skip to Main Content

силвија

4

Актерката Силвија останува во домашен притвор, ОЈО поднесе обвинителен акт

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција денеска до Основниот кривичен суд – Скопје поднесе Обвинителен акт против...

396

Македонска актерка одведена во Кривичен, учествувала во шверц на кокаин

„ЈанакиЗнае“ ексклузивно дознава од неофицијални извори кои потекнуваат од судот, дека познатата македонска актерка, Силвија Стојановска, е уапсена во врска со заплена на огромна количина...

Back To Top