skip to Main Content

притвор

3

Над 300 илјади денари одзеле со пластичен пиштол, ОЈО покрена обвинение против две лица

Основното јавно обвинителство Скопје поднесе Обвинителен акт против две лица кои се товарат дека како соизвршители сториле кривично дело – Разбојништво од член 237 став...

10

Приведени осум лица: Комуницирале преку Whats App, набавувале пари, муниција и изработувале импровизирани експлозивни направи

Постапувајќи по кривичната пријава доставена од Министерството за внатрешни работи, надлежниот обвинител издаде Наредба за спроведување на истражна постапка против три лица од Скопје и...

6

Притвор за стружанец кој превезувал две патни торби полни со марихуана

Постапувајќи по поднесена кривична пријава, Основното јавно обвинителство Прилеп донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице од струшко Калишта за кого постои основано...

4

Скопјанец ќе мине 30 дена во притвор за марихуана

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против 40-годишен скопјанец за кого постои основано сомневање дека сторил кривично дело...

11

Две лица заклучиле Италијанка во стан со цел да ја убедат да се омажи за еден од соизвршителите

Основното јавно обвинителство Охрид поведе постапка против две лица, на возраст од 19 и 20 години, за кои постои основано сомнение дека го сториле кривичното...

6

Куќен притвор за дилер на марихуана и амфетамин

Дрогата која осомничениот ја држел неовластено заради продажба е одземена од страна на полициските службеници- наведуваат во соопштение од ОЈО Скопје. Основното јавно обвинителство Скопје...

9

Триесетдневен притвор за наставникот кој бакнувал и допирал ученичка

Основното јавно обвинителство Гостивар донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице за кое постои основано сомнение дека сторило кривично дело – Полов напад...

Back To Top