skip to Main Content

приведување

3

Затекнати гости во ресторан после доволеното време за работа, приведен сопственикот

Во село Градец, гостиварско, вчера (07.01.2021) полициски службеници на СВР Тетово-Одделение за внатрешни работи Гостивар го лишиле од слобода Б.А.(35) од село Градец, сопственик на...

4

Откриени 100 килограми марихуана во камион (Фото+Видео)

На Граничниот премин „Табановце“, синоќа десет минути после полноќ по добиени оперативни сознанија, било запрено товарно моторно возило „даф“, со бугарски национални ознаки, со приколка...

Back To Top