skip to Main Content

пари

4

Малолетник од Штип нападнал жена и насила и го одзел паричникот

Во 12.30 часот денес напладне по преземени мерки и активности, полициски службеници од Полициската станица Штип го лишиле од слобода М.З.(17) од Штип, информира МВР. -Малолетникот...

6

Уапсен битолчанец кој го лажирал своето грабнување и изнудувал пари од родителите

Одделот за сузбивање на организиран криминал и корупција во соработка со Одделот за криминалистичка полиција, СВР Битола и СВР Скопје, а постапувајќи по наредба на...

3

Ангеловска: За 28 отсто повеќе средства за инвестиции во образованието

За 28 отсто повеќе се предвидени средства за инвестиции во образованието во Предлог-буџетот за 2020 година, споредбено со завршната сметка од 2016 година, рече министерката...

5

Поради кокаин и пари под кривичен прогон две лица

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар поднесе кривична пријава против А.И.(32) од Скопје и З.Р.(35) од село Ростуше, гостиварско. Лицата се гонат поради постоење основи...

Back To Top