skip to Main Content

насилство

4

Обвинение против гостиварец, возел познаник и го тепал со тупници и клоци по глава

Основното јавно обвинителство Гостивар до надлежниот суд достави Обвинителен предлог против 25-годишен гостиварец, за сторено кривично дело – Насилство од член 386 став 3 во...

4

Мобилна апликација за пријавување насилство „Биди безбедна“

Мобилната апликација за пријавување на насилство „Биди безбедна“, овозможува жртвата на брз и едноставен начин да превенира насилство и преку институциите вклучени во превенција и...

2

Спасовски: МВР ги поддржува сите иницијативи кои овозможуваат поквалитетна заштита на децата од насилство (видео)

Ретки се оние меѓународни правни акти кои што имаат толку силна поткрепа и поддршка како што е Конвенцијата за правата на детето на ОН, документ...

2

Отворена постапка против тројца малолетници и едно полнолетно лице за извршено насилство

Основното јавно обвинителство Скопје отвори постапка против едно 19-годишно лице, како и против тројца малолетници на возраст од 17 години, за кои постои основано сомнение...

Back To Top