skip to Main Content

МВР

3

(Видео) Промовирани нови 50 ласерски радари за потребите на сообраќајната полиција

Во Министерството за внатрешни работи, министерот Оливер Спасовски со најблиските соработници присуствуваше на промоцијата и презентирањето на новите ласерски радари наменети за потребите на сообраќајната полиција опремени со...

11

Санкционирани 79 граѓани за брзо возење на подрачјето на СВР Битола

Во текот на вчерашниот ден Секторот за внатрешни работи Битола спроведе акциска контрола за санкционирање на возачите кои возат со брзина поголема од максимално дозволената,...

1

Казнети 160 граѓани за сообраќајни прекршоци во Скопје, 77 за брзо возење

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (17.04) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На територијата на град Скопје изречени...

Back To Top