skip to Main Content

малолетник

4

Малолетник од Штип нападнал жена и насила и го одзел паричникот

Во 12.30 часот денес напладне по преземени мерки и активности, полициски службеници од Полициската станица Штип го лишиле од слобода М.З.(17) од Штип, информира МВР. -Малолетникот...

5

Малолетник под кривичен прогон за марихуана

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кавадарци поднесе кривична пријава против 16-годишен малолетник од Гевгелија, информира МВР. Малетникот е под кривичен прогон, поради постоење основи на...

Back To Top