skip to Main Content

кривична пријава

16

Кривична за две лица и здружение на граѓани од Кочани за присвојување средства од Европската заедница

Денеска од страна на Одделението за внатрешни работи Кочани во координација со надлежно јавно обвинителство поднесена е кривична пријава до Основно јавно обвинителство Кочани против...

1

Кривична пријава за полицаец за малтретирање при вршење служба

Кривична пријава против полицискиот службеник Ф.М., вработен во Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје, поднесе Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и професионални стандарди,...

4

Кривична против матичар: Издал извод на татко кој не бил законски застапник

Кривична пријава против О.И.(32) од Студеничани, скопско, вработен на работно место референт матичар во Управа за водење на матични книги, поднесе СВР Скопје – Единица...

1

Кривична пријава за 26-годишен скопјанец за загрозување на животната средина и природата со отпад

Кривична пријава против Е.М.(26) од Скопје, поднесе СВР Скопје - Единицата за економски и компјутерски криминал поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело „загрозување...

3

Кривични пријави и суспензија против двајца полициски службеници за примање поткуп

Во врска со случајот со земање поткуп на граничниот премин Блаце, Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и професионални стандарди во координација со надлежното обвинителство,...

4

Кривична за благајник на Нефрологија во Струга кој сам си ја зголемувал платата

Кривична пријава против Р.Ч.(58) од струшкото село Драслајца, поднесе ОВР Струга поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „злоупотреба на службена положба и...

Back To Top