skip to Main Content

крадци

3

Приведени три лица за тешки кражби- краделе од станови пари, злато, часовници

Полициски службеници од ОВР Прилеп вчера (03.02) приведоа три лица поради основано сомнение дека се сторители на кривични дела „тешки кражби“. -На 03.02.2021, по претходно...

6

Фатен на лице место- жител на Косово насилно се обидел за украде пари од банкомат

Полициски службеници од СВР Куманово и Одделот за криминалистичка полиција-Сектор за насилен криминал на вчера (02.02.2021) околу 04 часот во трговски центар во Куманово го...

2

Уапсени крадци од Гостивар

Вчера во 17.00 часот, во гостиварската населба Циглана, полициски службеници на СВР Тетово-Одделение за внатрешни работи Гостивар ги лишиле од слобода Ф.Н.(22), А.О.(29) од Гостивар...

3

ОЈО Скопје поднесе обвиненија против три лица за тешки кражби

Основното јавно обвинителство Скопје денеска во Основниот кривичен суд Скопје поднесе обвиненија за три лица кои извршиле кражби во одделни кривично правни настани. Со Обвинителен...

Back To Top