skip to Main Content

кокаин

3

Скопјанец обвинет за запленетиот кокаин во село Крушопек (ФОТО)

Основното јавно обвинителство Скопје, по завршување на истражната постапка, поднесе Обвинителен акт против едно лице за кривично дело – Неовластено производство и пуштање во промет...

1

Струмичанец во своето возило криел над 10 грама кокаин

Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против лице за кое постои основано сомнение дека сторило кривично дело – Неовластено производство и...

4

Обвинение против едно лице кое во затворот Идризово внесе кокаин

По спроведена истражна постапка, Основното јавно обвинителство Скопје до Основниот Кривичен суд Скопје поднесе Обвинителен акт против косовски државјанин кој се товари дека сторил кривично дело – Неовластено производство и пуштање...

12

(Фото+Видео): Лицата уапсени во вчерашната акција на МВР ќе бидат изведени пред јавен обвинител

При извршениот детален претрес на МВР во село Крушопек, во магацин и камион, со кој се превезувале банани, во еден од пакетите пронајде едно правоаголно...

4

Скопјанец заработи кривична за поседување кокаин

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар поднесе кривична пријава против Б.Ќ.(23) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и...

Back To Top