skip to Main Content

екстази

3

ОЈО бара притвор за лицето кај кого беа пронајдени тешки дроги

Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице, осомничено дека сторило кривично дело – Неовластено производство и пуштање во промет...

2

Кривична за скопјанец кај кого се пронајдени екстази

Поднесена е кривична пријава против скопјанец, за кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурзори“, кај него се проинајдени екстази....

Back To Top