skip to Main Content

дрога

2

Истрага против лице од Битола за дрога пронајдена во автомобил кај наплатната рампа Сопот

Наредба за спроведување истражна постапка против лице од Битола на возраст од 34 години, за кривично дело – Неовластено производство и пуштање во промет наркотични...

1

МВР објави детали за запленетата дрога вредна половина милион евра

Вчера полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција, Сектор за недозволена трговија со дрога, оружје и опасни материи, по претходна меѓународна меѓуинституционална размена на информации,...

5

Голема полициска акција во Кавадарци и Неготино: Приведени 12 лица, запленета дрога во вредност од 15.000 евра

Вчера извршени се претреси на 8 локации во Кавадарци и Неготино, од страна на полициските службеници од Одделот за криминалистичка полиција, Сектор за недозволена трговија...

2

Пронајдени фалсификувани документи, муниција и дрога кај криминалец од Скопје

Вчера во 16.00 часот од страна на полициски службеници од Одделението за криминалистички работи Гази Баба и од Единицата за недозволена трговија лишен од слобода...

Back To Top