skip to Main Content

актуелно

16

Кривична за две лица и здружение на граѓани од Кочани за присвојување средства од Европската заедница

Денеска од страна на Одделението за внатрешни работи Кочани во координација со надлежно јавно обвинителство поднесена е кривична пријава до Основно јавно обвинителство Кочани против...

1

Вчера санкционирани 237 возачи на мотоцикли, одземени 11 мотоцикли

Во зајакната акциска контрола на територијата на Република Северна Макеоднија за санкционирање на прекршоци што ги прават возачите на мотоцикли, во текот на вчерашниот ден...

1

Тековните предизвици не треба да ги стават на чекање структурните реформи, вели Ангеловска-Бежоска

На заедничката прес-конференција на гувернерката на Народната банка, Анита Ангеловска-Бежоска и потпретседателката на Европската инвестициска банка, Љиљана Павлова одржана по повод почетокот на 8. Истражувачка...

Back To Top