skip to Main Content

Штип

4

Малолетник од Штип нападнал жена и насила и го одзел паричникот

Во 12.30 часот денес напладне по преземени мерки и активности, полициски службеници од Полициската станица Штип го лишиле од слобода М.З.(17) од Штип, информира МВР. -Малолетникот...

6

Државата ќе ги подмири трошоците за патување на филмската екипа и Атиџе на доделувањето на Оскарите

Владата на Република Северна Македонија на својата редовна 4-та седница донесе одлука за поништување на решенијата за разрешување на должност вршители на должност и именување...

6

Кривична против поранешниот штипски градоначалник Илчо Захариев

Управата за финансиска полиција денеска поднесе кривични пријави против поранешниот градоначалник на Штип, со иницијали И.З., и директорот на ЈП Стипион, И.И., заради тоа што...

Back To Top