skip to Main Content

Моника Конопова

5

ОЈО Скопје со соопштение во врска со Моника Ристевска

Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице за кривично дело – Неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги,...

6

Протест против приведувањето на Моника Ристеска

Здружението „Билка" организира протест против прогонот на активистката за легализација на канабисот Моника (Конопова) Ристеска, кој ќе започне во 12 часот напладне пред Основното Јавно Обвинителство...

Back To Top