skip to Main Content

Катица Јанева

8

Судски совет: Однесувањето на Рускоска е спротивно на етичкиот кодекс на јавните обвинители на РСМ

Судскиот совет на Република Северна Македонија како самостоен и независен орган на судството е основан со цел да ја обезбедува и гарантира самостојноста и независноста...

7

Рускоска испратила смс до член на советот: Од гаќи ќе ве истресам цел совет со финансиска истрага

Од Апелација ја информираат јавноста дека вчера во вечерните часови, од страна на јавниот обвинител за организиран криминал и корупција Скопје, Вилма Рускоска, е испратена...

6

Обвинителен акт за три лица во предметот „Рекет“

По сеопфатна истражна постапка, надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција,  денеска до Основниот кривичен суд поднесе Обвинителен...

3

Јанева се надева на судење за да се расчисти случајот „Рекет“

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева во изјава за медиумите по распитот во Обвинителството за организиран криминал и корупција за случајот „Рекет“, рече дека не чувствува вина...

Back To Top