skip to Main Content

ВМРО-ДПМНЕ

8

Стоилковски: Приказните за влијание на Груевски врз ВМРО-ДПМНЕ доаѓаат од кујната на Заев

Како портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Наум Стоилковски доаѓа во 2019 година што е и негов прв партиски ангажман, каде претходно не бил член. Во интервју за „ЈанакиЗнае” Наум...

3

Отфрлена кривична пријава покрената од ВМРО-ДПМНЕ за изборни нерегуларности

Основното јавно обвинителство Тетово донесе решение со кое ја отфрли кривичната пријава поднесена од политичката партија ВМРО ДПМНЕ за сторени изборни нерегуларности против повеќе претседатели,...

5

Демант на прес-конференцијата на ВМРО-ДПМНЕ за хеликоптерски услуги за граѓаните

Изнесените наводи на прес-конференцијата, одржана на ден 12.08.2019 година, на политичката партија ВМРО-ДПМНЕ, од страна на генералниот секретар, Игор Јанушев, дека се подготвува коруптивна набавка...

4

МВР излезе со демнат

Министерството за внатрешни работи ги демантира лагите на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицковски изнесени во интервју за ТВ Алфа, а пренесени од дел од порталите, дека...

Back To Top