skip to Main Content

Торба со марихуана пронајдена на ГП „Ќафасан“

    7
Торба со марихуана пронајдена на ГП „Ќафасан“

На магистралниот пат во близина на Граничен премин „Ќафасан“, полициски службеници пронашле торба со марихуана, информира МВР.

-На 12.10.2019 околу 21,00 часот во Полициска станица Струга било пријавено дека на магистралниот пат во близина на Граничен премин „Ќафасан“, полициски службеници пронашле торба со марихуана. Увид на местото на настанот извршила екипа од Полициска станица Струга- наведуваат од МВР во дневниот билтен.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

7

ТАГОВИ: граничен премин марихуана

Back To Top