skip to Main Content

Тетовчанец лишен од слобода поради екстази

    2
Тетовчанец лишен од слобода поради екстази

Полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Тетово го лишиле од слобода Ѓ.Ј.(32) од Тетово, при претресот кај него се пронајдени екстази, информира МВР.

-На 19.05.2019 година околу 22.00 часот на улица „Киро Ристевски-Дрнц“ во Тетово полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Тетово го лишиле од слобода Ѓ.Ј.(32) од Тетово. При преглед кај него била пронајдена опојна дрога – екстази- соопшти МВР.

Тој бил задржан во Полициската станица Тетово и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

2

ТАГОВИ: екстази МВР

Back To Top