skip to Main Content

Ресенчани среде бел ден фатени со кокаин и голeма сума на пари

    45
Ресенчани среде бел ден фатени со кокаин и голeма сума на пари

Двајца ресенчани се приведени откако среде бел ден биле фатени со кокаин и голема сума на пари, информира МВР.

-На 09.10.2020 во 14.20 часот на бензиска пумпа на патот Битола-Прилеп, полициски службеници од СВР Битола ги лишиле од слобода Р.С.(44) и А.С.(46), двајцата од село Г. Бела Црква, ресенско, затоа што при преглед кај нив била пронајдена прашкаста материја и поголема сума на пари- стои во дненвиот билтен на МВР.

Тие биле приведени во полициска станица и по целосно документирање на случајот против нив ќе биде поднесена соодветна пријава.

45

ТАГОВИ: кокаин МВР пари реценчани

Back To Top