skip to Main Content

Приведени четири лица со кокаин

    3
Приведени четири лица со кокаин

Министерството за внатрешни работи информира дека полициски службеници во Тетово привеле четири лица за поседување кокаин.

-На 29.09.2019 околу 21.50 часот полициски службеници на СВР Тетово во тетовското село Подбреѓе ги лишиле од слобода С.А.(21) од Мерово, Б.А.(24) од тетовското село Синичане и Е.А.(23) и Е.А.(28), двајцата од Тетово, поради тоа што при преглед кај нив бил пронајден кокаин- информира МВР.

По целосно документирање на случајот, против нив ќе биде поднесен соодветен поднесок.

3

ТАГОВИ: кокаин приведување

Back To Top