skip to Main Content

Обвинител излезе на терен каде смртно прегазен беше пешак

    3
Обвинител излезе на терен каде смртно прегазен беше пешак

Момче (21) од село Марино со автомобил удри во пешакот С.С. (79) од населба Илинден, кој починал на лице место, информира МВР.

-На 15.12.2019 во 19.20 часот на локален пат во населба Илинден, Скопје, патничко моторно возило „голф“ со скопски регистарски ознаки, управувано од М.В.(21) од село Марино, скопско, удрило во пешак С.С.(79) од населба Илинден, кој починал на местото на настанот- наведуваат во дневниот билтен од МВР.

Извршен бил увид од Јавен обвинител и увидна екипа од СВР Скопје.

3

ТАГОВИ: МВР пешак смртни последици

Back To Top