skip to Main Content

Малолетник фатен со марихуана

    2
Малолетник фатен со марихуана

Министерството за внатрешни работи информира дека е приведен малолетник за поседување марихуана.

-На 15.10.2019 во 23.45 часот полициски службеници од СВР Скопје на Кеј „Димитар Влахов“ при извршен преглед кај 17-годишен малолетник од Куманово била пронајдена марихуана- наведуваат од МВР.

По документирање на случајот, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

2

ТАГОВИ: малолетник марихуана

Back To Top