skip to Main Content

Малолетник под кривичен прогон за марихуана

    5
Малолетник под кривичен прогон за марихуана

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кавадарци поднесе кривична пријава против 16-годишен малолетник од Гевгелија, информира МВР.

Малетникот е под кривичен прогон, поради постоење основи на сомнение за сторено кривичнo делo „овозможување употреба на наркотични дроги“.

На 07.09.2019 во 22.30 часот пријавениот му посредувал на Т.М. од Велес за набавка на марихуана.

5

ТАГОВИ: актуелно дрога кривичен пргон малолетник

Back To Top