skip to Main Content

Кривични за четрорица крадци од штипско, расчистени пет кривични дела

    9
Кривични за четрорица крадци од штипско, расчистени пет кривични дела

Вчера полициски службеници од СВР Штип по преземени мерки и активности, расчистија пет кривични дела извршени на подрачјето на град Штип и тоа; кривично дело „одземање моторно возило“ за кое се осомничени С.Р.(21) и малолетник, двајцата од Штип, три кривични дела „тешка кражба“ од кафемати за кои е осомничен Д.Г.(38) од с.Василево, струмичко и кривично дело „тешка кражба“ од куќа за кое е осомничен Џ.И.(35) од Штип.

Поголем дел од украдените предмети се пронајдени, одземени и вратени на оштетените граѓани, а со првите тројцаосомничени бил извршен разговор во полициска станица, при што ги признале делата. По целосно документирање на случаите против нив ќе бидат поднесени соодветни кривични пријави.

9

ТАГОВИ: актуелно крадци кривична пријава

Back To Top