skip to Main Content

Катица Јанева на исказ за „Рекет“

    2
Катица Јанева на исказ за „Рекет“

Пред обвинител од Одделот за организиран криминал и корупција исказ треба да даде поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева, која наедно ќе биде информирана и за завршување на истражната постапка.

Јанева на 20 август беше приведена во врска со аферата „Рекет“, односно дека ја злоупотребила службената положба и влијаела за поповолна позиција на осомничениот Орце Камчев во предметот „Империја”. Вчера, и покрај предвиденото исказ не даде Бојан Јовановски, првоосомничниот за аферата „Рекет“.

2

ТАГОВИ: исказ Катица Јанева

Back To Top