skip to Main Content

Извршен претрес, приведен дилер од Скопје

    12
Извршен претрес, приведен дилер од Скопје

На 21 .09.2021 околу 09.15 часот, полициски службеници од Единицата за недозволена трговија при СВР Скопје го лишиле од слобода С.С.(47) од Скопје, наведуваат од МВР.

При претрес, извршен со судска наредба, во неговиот дом биле пронајдени и одземени марихуана, саксии со канабис, гранки со цвет од канабис и суви гранки од канабис.

Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

12

ТАГОВИ: дилер марихуана МВР

Back To Top