skip to Main Content

Во авто-камп во Струга фатен скопјанец со дрога

    7
Во авто-камп во Струга фатен скопјанец со дрога

На 26.07.2021 во 23.30 часот во авто-камп во село Радожда, струшко, полициски службеници од Полициската станица Струга го лишиле од слобода А.А.(24) од Скопје, затоа што кај него била пронајдена марихуана.

Тој бил приведен во полициската станица и по целосно расчистување на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

7

ТАГОВИ: дрога село радожда

Back To Top