skip to Main Content

убиство

3

Ќе се вештачат обезбедените траги од семејната куќа каде беа убиени две жени

Јавен обвинител во координација со  екипи на крим-техника од Минситерството за внатрешни работи, изврши увид во куќа на улица Александар Македонски во Прилеп каде вчера...

8

МВР расчисти кривично дело „убиство“, убиецот е притворен

Секторот за внатрешни работи Скопје со кривична пријава до надлежното Основно јавно обвинителство Скопје вчера го предаде Б.Р.(28) од село Арачиново, поради основи на сомнение дека...

4

Приведен осуденик за убиство кој избегал од „Идризово“

МВР соопштува дека е приведено лице кое побегнало од Казнено-поправната установа „Идризово“, а осудено за сторено кривично дело „убиство“. -Денеска (05.11.2019) околу 12 часот, на регионалниот...

7

МВР го расчисти убиството во Струмица, убиецот е притворен

Секторот за внатрешни работи Струмица, до ОЈО Струмица, поднесе кривична пријава против М.В (54) од с.Добрејци,поради постоење основано сомнение дека пријавениот сторил кривично дело   “Убиство...

Back To Top