skip to Main Content

сообраќајка

5

ОЈО Кавадарци врши увид на местото на тешка сообраќајна несреќа

Дежурен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Кавадарци врши увид на магистралниот пат Градско-Прилеп каде што утрово се случи тешка сообраќајна несреќа во која едно...

15

Секвенци од „супервештачењето” за малиот Давид: Виновен бидејки поминувал на пешачки!

Во прилог Ви презентираме секвенци од супервештачењето, ако така може воопшто да се нарече, а кое е изготвено од тројца професори на Техничкиот факултет во...

Back To Top