skip to Main Content

рекет

5

Обвинителен акт за три лица во предметот „Рекет“

По сеопфатна истражна постапка, надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција,  денеска до Основниот кривичен суд поднесе Обвинителен...

3

Вилма Рускоска денеска ќе го поднесе обвинението за „Рекет“

Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција предводено од Вилма Русковска денеска ќе го поднесе обвинението за предметот „Рекет“. Истиот предмет од вчера се прошири...

5

Под истрага пет физички лица и едно правно лице за „Рекет“

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција денеска донесе Наредба за спроведување на истражна постапка против пет физички...

Back To Top