skip to Main Content

притвор

376

Македонска актерка одведена во Кривичен, учествувала во шверц на кокаин

„ЈанакиЗнае“ ексклузивно дознава од неофицијални извори кои потекнуваат од судот, дека познатата македонска актерка, Силвија Стојановска, е уапсена во врска со заплена на огромна количина...

3

ОЈО бара притвор за дилерите на кокаин од Гостивар

Основното јавно обвинителство Гостивар донесе Наредба за спроведување истражна постапка против две лица за кои постои основано сомнение дека како соизвршители  сториле кривично дело –...

8

МВР расчисти кривично дело „убиство“, убиецот е притворен

Секторот за внатрешни работи Скопје со кривична пријава до надлежното Основно јавно обвинителство Скопје вчера го предаде Б.Р.(28) од село Арачиново, поради основи на сомнение дека...

3

Триесетдневен притвор за лице кое поседувало хашиш

Поднесена е кривична пријава против И.К.(43) од Прилеп, поради постоење на основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги,...

3

Триесетдневен притвор за кичевец осомничен за обид за силување

Основното јавно обвинителство Гостивар донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице од Кичево осомничено дека сторило кривично дело – Силување од член 186...

Back To Top