skip to Main Content

ОЈО

10

Контролори во Фондот за здравствено осигурување обвинети за примање поткуп

Основното јавно обвинителство Скопје, по спроведена истражна постапка, поднесе Обвинителен акт против две лица кои се товарат дека како соизвршители сториле кривично дело – Примање...

3

Обвинение против лицето кое пријави дека има бомба во „Сити мол“

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје поднесе Обвинителен предлог против едно лице за сторено кривично дело – Лажно пријавување на кривично дело од...

9

Триесетдневен притвор за наставникот кој бакнувал и допирал ученичка

Основното јавно обвинителство Гостивар донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице за кое постои основано сомнение дека сторило кривично дело – Полов напад...

Back To Top