skip to Main Content

обвинителство

2

ЈО ги презеде предметите од СЈО

Јавното обвинителство на Република Северна Македонија вчера ги презеде предметите од Јавното обвинителство за гонење на кривични дела поврзани и кои произлегуваат од содржината на...

0

ОЈО ќе ги преземе предметите на СЈО

Јавното обвинителство на Република Северна Македонија на одржаниот Стручен  колегиум на јавните обвинители во Јавното обвинителство на Република Северна Македонија на 05.09.2019 година, го разгледа...

1

ОЈО ќе ја прошири постапката за „Рекет“ доколку утврди други сторители

Јавното обвинителство ја известува јавноста дека снимките објавени во еден италијански медиум поврзани со предметот „Рекет“ не се добиени од обвинителството. Станува збор за аудио...

10

При претресите во текот на ноќта прибран обемен доказен материјал и оружје

Тимот на Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција во соработка со Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден до...

7

Кривичен: Oбвинителството да се однесува со повеќе почит кон судиите и судиската функција

Во однос на вчерашната изјава на Јавниот обвинител на РСМ, Кривичниот суд – Скопје укажува на обвинителството наместо редовно и неосновано да го напаѓа судот...

4

Поднесено обвинение за неовластено држење марихуана во Студеничани

Основното јавно обвинителство Скопје до Основниот кривичен суд Скопје поднесе Обвинителен акт против едно лице за кривично дело – Неовластено производство и пуштање во промет...

4

Истражна постапка за дилер на дрога од Велес

Основното јавно обвинителство Велес донесе Наредба за спроведување на истражна постапка против едно лице поради постоење основано сомневање дека сторил кривично дело – Неовластено производство...

5

Обвинителен предлог против поранешен градоначалник и поранешен претседател на Советот на општина Велес

Основното јавно обвинителство Велес до Основниот суд во Велес поднесе Обвинителен предлог против поранешен градоначалник и против поранешен претседател на Советот на општина Велес кои...

Back To Top