skip to Main Content

монструм

4

Не е позната локацијата на Африм Исмаиловиќ, обвинет во „Монструм“

Министерството за правда преку соопштение ја информираше јавноста за екстрадицијата на Африм Исмаиловиќ - обвинет во случајот „Монструм“. Оттаму појаснуваат дека министерството добило информација од...

4

Дескоска ќе ги информира семејствата на жртвите во случајот „Монструм“

Министерката за правда ќе се сретне со семејствата на жртвите во случајот „Монструм“ и детално ќе ги информира околу преземените дејствија за екстрадиција на лицата...

3

„Монструм“ и „Транспортер“ продолжуваат во Кривичен суд

Во Основниот суд Скопје 1 Скопје денеска во 10 часот се закажани судењата за предметите „Монструм“ и „Транспортер“ на Специјалното јавно обвинителство (СЈО). Случајот „Монструм“...

Back To Top