skip to Main Content

мигранти

2

Притвор за три лица кои изнудувале пари и се изживувале врз мигранти

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција донесе Наредба за спроведување на истражна постапка против четири лица. Лицата,...

Back To Top