skip to Main Content

МВР

4

Известување за пријавување престој на странци во државава

Се известуваат сите физички и правни лица (државјани на странски држави, државјани на Р.С.Македонија, даватели на услуги за сместување на странци, образовни институции,  органи на државната...

7

Kривична за 11 лица за злоупотреба на службена положба и овластување

Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал при МВР, денеска во координација со Јавното обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција до надлежното...

15

При претрес кај скопјанец пронајдена голема количина дрога

Секторот за внатрешни работи Скопје - Единица за недозволена трговија, до Основното јавно обвинителство Скопје, поднесе кривичнa пријавa против Д.М.(35) од Скопје поради постоење основи...

Back To Top