skip to Main Content

МВР

19

Се бара креаторот на групата во која се споделуваат експлицитни фотографии од малолетни девојчиња

Во групата „Јавна соба“ на социјалната мрежа „Телеграм“ членуваат и возрасни луѓе, во оваа група се споделуваат експлицитни фотографии од девојчиња ширум земјава, што значи...

2

Физичка пресметка меѓу малолетници, едниот од нив со убодна рана пренесен во болница

Во Тетово на улицата „Илинденска“ вчера околу 19 часот во билијард клуб 16-годишен малолетник од село Мала Речица-Тетово, по претходна расправија, а потоа и физичка...

3

Скопјанец осомничен за сторено кривично дело „убиство во обид“

СВР Скопје-Единицата за насилен криминал-Одделение за крвни и сексуални деликти поднесе кривична пријава против Е.Ј.(21) од Скопје, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично...

4

Скопјанец заработи кривична за поседување кокаин

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар поднесе кривична пријава против Б.Ќ.(23) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и...

9

Државни правобранители заработија кривична, постапувале несовесно во службата

Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал при МВР до Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција поднесе кривични пријави против...

3

Назначени 12 раководители и 12 дополнителни заменици раководители

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев, дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Славјанка Петровска, заменикот министер за внатрешни работи Агим Нухиу и директорот на Бирото...

Back To Top