skip to Main Content

марихуана

8

Кумановци се исплашиле од полицајци, па фрлале паковки марихуана од „ауди“

СВР Куманово, до ОЈО Куманово, поднесе кривична пријава против О.С.(39) од Куманово поради постоење основи на сомнение дека сторил кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет...

9

Откриена софистицирана лабораторија и запленети 69 саксии со марихуана (Видео)

Единицата за недозволена трговија со дрога при СВР Скопје на 02.03.2020, по претходно добиени оперативни сознанија, во близина на последната автобуска постојка во Хиподром , изврши легитимирање и...

3

Притвор од 30 дена за албански државјанин вмешан во шверц со марихуана

Одделот за криминалистичка полиција – Единица за недозволена трговија со дрога во соработка со Регионалниот центар за гранични работи Запад поднесе кривична пријава против Е.Ј.(30)...

2

ОЈО Скопје поднесе обвинение против скопјанец кој марихуаната ја чувал кај својот дедо

По спроведена истражна постапка, Основното јавно обвинителство Скопје поднесе Обвинителен акт против 25-годишен скопјанец за кривично дело – Неовластено производство и пуштање во промет наркотични...

9

Обвинителен акт против скопјанец, во домот чувал марихуана наменета за продажба

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје поднесе Обвинителен акт против едно лице за кривично дело – Неовластено производство и пуштање во промет наркотични...

8

Под истрага скопјанец кој чувал марихуана во домот на својот дедо

Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице, поради постоење на основано сомнение дека сторило кривично дело – Неовластено производство...

44

Во дом на старец пронајдени шприц со смолеста материја и дигитална

Седумдесет годишен старец е уапсен откако полициски службеници во неговиот дом откриле шприц со течна смолеста материја и една дигитална вага со остатоци од марихуана, иформира...

Back To Top