skip to Main Content

кривични пријави

2

МВР поднесе 77 кривични пријави за непочитување на мерките на Владата

Од започнувањето на примената на мерките и препораките на Владата на РСМ заклучно со денеска (22.03.2020), Министерството за внатрешни работи поднесе вкупно 77 кривични пријави,...

7

Десет правни и физички лица заработија кривична пријава за „злосторничко здружување“

МВР излезе со соопштение во кое ја инаформира јавноста дека десет правни и физички лица заработиле кривична пријава за „злосторничко здружување“, „перење пари и други приноси...

8

Kривична за 11 лица за злоупотреба на службена положба и овластување

Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал при МВР, денеска во координација со Јавното обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција до надлежното...

Back To Top