skip to Main Content

кривична

4

Скопјанец осомничен за сторено кривично дело „убиство во обид“

СВР Скопје-Единицата за насилен криминал-Одделение за крвни и сексуални деликти поднесе кривична пријава против Е.Ј.(21) од Скопје, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично...

3

Стечаен управител заработи кривична пријава за злоупотреба на службената положба

Управата за финансиска полиција до Основното јавно обвинителство Скопје поднесе кривична пријава против Д.Ф., стечаен управител и овластено лице – единствен потписник на сметката на...

7

Во ресторан пронајден кокаин, сопственичката под кривичен прогон

Гостиварската полиција поднесе кривична пријава против 29-годишна скопјанка во чиј ресторан во гостиварското село Неготино бил пронајден кокаин, информира МВР во дненвиот билтен. Според МВР,...

9

Кривична за лицето кое на „Фејсбук“ упати закана кон премиерот

Секторот за компјутерски криминал поднесе кривична пријава против 67-годишник од Скопје, кој на „Фејсбук“ објавил коментар со заканувачка содржина кон премиерот Зоран Заев. Според МВР,...

7

Кривична за поседување кокаин

Поднесена е кривична пријава против 26- годишник за сторено кривично дело Неовластено производство и пуштање во промет на нарктични дроги, психотропни супстанци и прекурсори, информираат од...

Back To Top