skip to Main Content

кокаин

4

Поради кокаин и пари под кривичен прогон две лица

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар поднесе кривична пријава против А.И.(32) од Скопје и З.Р.(35) од село Ростуше, гостиварско. Лицата се гонат поради постоење основи...

7

Во ресторан пронајден кокаин, сопственичката под кривичен прогон

Гостиварската полиција поднесе кривична пријава против 29-годишна скопјанка во чиј ресторан во гостиварското село Неготино бил пронајден кокаин, информира МВР во дненвиот билтен. Според МВР,...

2

Кокаин пронајден кај гостиварци

Во возило со гостиварски таблици, во близина на тетовското село Жеровјане, полициски службеници при претрес откриле кокаин, информираат од МВР во дневниот билтен. -Полициски службеници...

Back To Top