skip to Main Content

канабис

10

Две години затвор за скопјанецот кој направи лабoраторија за канабис

Во Основниот кривичен суд Скопје вчера беше изречена пресуда за скопјанецот Н.Б.(31) кој во својот дом во скопската населба Козле направи импровизиран погон за одгледување...

12

Фото+Видео: Лабараторија за одгледување канабис откриена во Скопје

Секторот за внатрешни работи Скопје - Единица за недозволена трговија – Одделение за недозволена трговија со дрога, со кривична пријава до надлежното Основно јавно обвинителство...

5

Јавна расправа на тема „Економските и здравствените придобивки од легализација на канабисот во Република Македонија“

Во Собранието денеска седница ќе одржи и Комисијата за економски прашња, на чиј дневен ред е јавна расправа на тема „Економските и здравствените придобивки од...

Back To Top