skip to Main Content

казни

5

За не носење заштитни маски регистрирани 301 прекршок

Во текот на изминатото деноноќие (19/20.07.2020 година) на територијата на Република Северна Македонија по однос на мерката за не носење лична заштита на лице регистрирани се 301 прекршок. Министерството за...

2

ОЈО бара парични казни за 29 лица кои не го почитувале полицискиот час

Основното јавно обвинителство Скопје до Основниот кривичен суд Скопје денеска достави предлози за издавање казнени налози против 29 лица обвинети за кривично дело – Непостапување...

1

Дванаесет обвинети за непочитување на полицискиот час во Скопје

Предлози за издавање казнени налози поднесе Основното јавно обвинитеслтво Скопје против 12 лица обвинети за Непостапување според здравствените прописи, кривично дело предвидено и казниво согласно...

Back To Top