skip to Main Content

истрага

3

ОЈО спроведува истрага против маж кој се обиде да го убие својот брат

Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице за кое постои основано сомнение дека се обидело да изврши кривично дело...

6

Истрага против скопјанец во чиј дом во Влае беше пронајдена марихуана

Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против еден 27-годишен скопјанец, осомничен дека сторил кривично дело – Неовластено производство и пуштање во...

5

Триесетдневен притвор за три лица кои тргувале со кокаин

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција вчера вечер донесе Наредба за спроведување на истражна постапка против три...

4

Завршена истражна постапка за осомничените во „Рекет“

По севкупната анализа на прибраните материјални и вербални докази, надлежниот обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција што постапува во...

5

Истрага за лицата кај кои беше пронајден кокаин

Основното јавно обвинителство Гостивар донесе Наредба за спроведување истражна постапка против две лица за кои постои основано сомнение дека сториле кривично дело - Неовластено производство...

4

Отворена истрага против три лица кои маскирани со нож ограбија жена

Основното јавно обвинителство Битола донесе Наредба за спроведување истражна постапка против три лица, за кои постои основано сомнение дека во соизвршителство сториле кривично дело –...

Back To Top