skip to Main Content

груевски

6

Груевски доби затворска казна од година и пол, а Јанакиески условна за „Насилство во Ценатар“

Една затворска и пет условни казни е епилогот од четиригодишниот судски процес „Насилство во Центар“ познат како „Шамарите за Жерновски“, соопшти денеска судијата Душко Јосифовски....

3

Министерство за правда демантира за апсењето на Груевски

Македонското министерството за правда демантира дека во Унгарија е уапсен поранешниот премиер Никола Груевски. Откако од Македонија минатата година Никола Груевски пребегна во Унгарија, од...

6

Застаре предметот „Траекторија“, трошоците ќе се наплатат од буџетот на државата

Адвокатот на Груевски кој му беше поставен по службена должност иницираше, а судијата Горан Бошевски денеска констатираше дека на експремиерот Никола Груевски, повеќе не може...

4

Констатирани оставките на Груевски и Богоевски

На 102. собраниска седница, претседателот на Собранието, Талат Џафери ги констатираше оставките на поранешниот премиер Никола Груевски и пратеникот Павле Богоевски. Пратеникот Павле Богоевски, својата...

2

ОЈО Скопје: Банките го известиле СЈО дека Груевски ги празни сметките

Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција излезе со соопштение со кое ја известува јавноста за досега преземените дејствија во предметот за...

Back To Top