skip to Main Content

Косово

4

Не е позната локацијата на Африм Исмаиловиќ, обвинет во „Монструм“

Министерството за правда преку соопштение ја информираше јавноста за екстрадицијата на Африм Исмаиловиќ - обвинет во случајот „Монструм“. Оттаму појаснуваат дека министерството добило информација од...

2

Притвор за косовски државјанин што превезувал мигранти

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, денеска донесе Наредба за спроведување на истражна постапка против едно лице,...

4

Потпишан договор со Косово за реципрочно признавање на возачките дозволи

Министерот Оливер Спасовски и министерот за внатрешни работи на Република Косово Екрем Мустафа, денеска во Приштина потпишаа Договор за реципрочно признавање на возачките дозволи меѓу...

5

Потпишан Меморандум меѓу Македонија и Косово за ефикасна гранична контрола

Заменик министерот за внатрешни работи Д-р Агим Нухиу со својот колега заменик министерот за внатрешни работи од Косово Иса Џемаили вчера во Владата на Република...

Back To Top