skip to Main Content

Актуелно

4

Скопјанец заработи кривична за поседување кокаин

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар поднесе кривична пријава против Б.Ќ.(23) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и...

3

Ќе се вештачат обезбедените траги од семејната куќа каде беа убиени две жени

Јавен обвинител во координација со  екипи на крим-техника од Минситерството за внатрешни работи, изврши увид во куќа на улица Александар Македонски во Прилеп каде вчера...

3

ОЈО Скопје нема да ја гони „Дрисла“, работела согласно закон

Надлежниот јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје кој постапуваше по допрен глас за незаконито согорување медицински отпад на депонијата „ДРИСЛА-СКОПЈЕ“ ДОО Батинци донесе Резолуција...

9

Државни правобранители заработија кривична, постапувале несовесно во службата

Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал при МВР до Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција поднесе кривични пријави против...

Back To Top