skip to Main Content

Актуелно

10

Двајца дебрани и албански државјанин под истрага за 5,480 килограми марихуана

Врз основа на вештачењата извршени по наредба на обвинителството и прибраните докази, надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и...

4

Отфрлени четири кривични во врска со работењето на ТЕ-ТО

Основното јавно обвинителство Скопје, по спроведена претходна постапка, донесе Решение со кое се отфрла кривичната пријава поднесена од Топлификација АД Скопје против четири физички лица...

5

Откриени 65 стебла канабис во Демир Капија, приведени дилери (ФОТО+ВИДЕО)

На 28.09.2020 полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција- Сектор за недозволена трговија со дрога во координација со СВР Велес во местото Јаворица, Демир Капија...

4

Носете маски, МВР казни 643 лица

Во текот на изминатото деноноќие (27/28.09.2020 година) на територијата на Република Северна Македонија по однос на мерката за неносење лична заштита на лице регистрирани се 643 прекршоци....

2

Нема основа за постапка во случајот „Теретана”, не е извршено кривично дело

Основното јавно обвинителство (ОЈО) Скопје нема да поведе постапка за случајот „Теретана” во кој лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски и уште неколку лица се сомничеа...

Back To Top