skip to Main Content

Хероин пронајден кај гостиварчанец

    2
Хероин пронајден кај гостиварчанец

На 22.08.2019 во периодот од 20.00 до 21.00 часот, во Полициска станица Гостивар приведен е Ш.Д.(49) од Гостивар за поседување хероин, информира МВР.

-По претходно извршен претрес од полициски службеници во куќа на улица „Мара Угриноска“ во сопственост на Ш.Д., по наредба од судија на претходна постапка од Основниот суд Гостивар. При претресот пронајден бил хероин- наведуваат во дневниот билтен од МВР.

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

2

ТАГОВИ: приведување хероин

Back To Top