skip to Main Content

Убиен малолетник во Ново Лисиче

    5
Убиен малолетник во Ново Лисиче

Н.Х. (17) рано утрово починал по физичката пресметка на неколку лица. А.Т. (18) по вербалната расправија извадил нож, информира МВР.

Тепачката се случила половина час по полноќ на улицата „Февруарски поход“, Вербалната расправија меѓу А.Т. (18) и К.Д. (17), од една страна со други лица завршила со физичка пресметка во која бил изваден и нож.

-А.Т. извадил нож и му нанел повреди на Н.Х. (17) кој со возило на Брза помош бил пренесен во комплексот клиники „Мајка Тереза“ за укажување на лекарска помош, каде починал. А.Т. е пронајден и приведен во полициска станица- стои во дневниот билтен на МВР.

МВР0 работи на расчистување на случајот0

5

ТАГОВИ: Ново Лисиче убиство

Back To Top